OKULUMUZUN ÖZELLİKLERİ

OKULUMUZUN ÖZELLİKLERİ

ÖZEL BEYLİKDÜZÜ MUTLU ÇOCUKLAR ANAOKULU’muz   2014 yılında açılmış olup bölgenin en çok tercih edilen MEB bağlı olan bir kurumdur.Tüm sınıf öğretmenlerimiz  çocuk gelişimi mezunu olup diğer branş öğretmenlerimizde alanında uzman eğitimcilerdir.

Okulumuz 4 katlı triplex olup büyük geniş bahçemiz,oyun parkımız ve yüzme havuzumuz mevcuttur.Aydınlık güneş alan sınıflarımız çocuklarımız için uygundur.Bahçemizde bulunan oyun ve sera bölümünü sık kullanıp çocuklarımızın sınıf ortamından çıkarak oyun ve eğlenceyle eğitimlerine devam etmelerini sağlıyoruz.

Okulumuzun kendine ait jenalatör ve su deposu mevcuttur herhangbir aksaklıkta otomatik devreye girmektedir.

Okulumuzun 34 adet güvenlik kamerası mevcuttur.Dışardan izlemeye kapalı olup yönetim tarafından sürekli izlenmektedir.Herhangibi aksi durumda Veli le görüntüler paylaşılmaktadır.

MEB bağlı olan kurumumuz MEB müfredatına uygun ve ek programlarımızla birlikte desteklenmektedir 3,4,5 ve hazırlık sınıfımız mevcuttur.Tek düze eğitim artık bu çağın çocuklarına yetersiz.Onları düşünmeye ve çözüm üretmeye teşvik ediyoruz.Çocuklarımızın zengin öğrenme deneyimleri ile sağlıklı büyümelerini,motor,sosyal-duygusal,dil ve bilişsel alanlarında gelişimlerinin en üst düzeye ulaşması için eğitiyoruz.

Uzman deneyimli eğitmenlerimiz rehberliğinde çocuklarımız yaş gruplarına uygun olarak eğitim almaktadırlar.Proje tabanlı eğitimlerimizle birlikte portfolyo çalışmalarımızla çocukların özgüvenlerini geliştirme sunum yapıp kendilerini ifade edebilmelerini sağlıyoruz.

BESLENME ve TEMİZLİK

 Temizlik ve düzenli yemek yemek her çocuk için olması gereken mecburi bir ihtiyaçtır. Okulumuzda ki yemekhanemiz çocukların rahat edebileceği şekilde geniş bir yapıya sahiptir. Yemek l istemiz çocukların günlük alması gereken kalori miktarına göre düzenlenmektedir. Kırmızı etler, beyaz etler, sebzeler, meyveler günlük alınmaktadır. Ayrıca yoğurt için okulumuza Çatalcadan köy sütü alınıp aşçımız tarafından mayalanıp çocuklarımıza verilmektedir. Okulumuza hiç bir şekilde hazır paketli gıda tüketilmemektedir.Temizlik konusunda da her gün düzenli olarak tuvaletler 3 kez yıkanmakta ve sınıflar çocuklarmız her yemeğe indiğinde silinmektedir.Okulumuz tüm yapılan denetlemeler sonucunda TEMİZ ve SAĞLIKLI OKUL  seçilip BEYAZ BAYRAK ALMIŞTIR.

PSİKOLOG HİZMETİMİZ

Tüm çocuklarımız psikoloğumuz tarafından sınıf ortamında gözlemlenir.Oyun ortamında,arkadaş ilişkileri,aldığı roller,benimsediği davranış kalıpları,kurallara uyma düzeyi,sosyal becerileri,iletişim düzeyleri,dikkat süresi,sorumluluk alma,paylaşımcılık gibi birçok özelliği hakkında bilgi edinilir.Bu bilgiler ışığında gerekli durumlarda çocuklarla bireysel çalışmalar yapılmaktadır.

İNGİLİZCE EĞİTİMİ

İngilizce eğitimde alanında uzman eğitimcisiyle 3,4,5 ve hazırlık sınıfı çocuklarımıza eğlenerek İngilizce öğrenme imkanı sunulmaktadır.Dil eğitiminin artık önemli olduğu günümüz şartlarında okul öncesi eğitimde ilk başlangıç olan İngilizce eğitim yaş  gruplarına göre çocukların seveceği şekilde eğlenerek öğretebilen eğitmenlerle ve gerekli tüm materyallerle sağlanmaktadır.

ORYANTASYON ÇALIŞMALARI

Çocukların evden ve ailelerinden ilk ayrılık deneyimlerini en sağlıklı şekilde yaşamaları için oryantasyon çalışmaları yapılmaktadır.Bu süreçte çocuğun okul ortamına ve öğretmenine yavaş yavaş alışması,güven duyması ve ihtiyaçlarını annesi dışında bir başka yetişkininde karşılayabileceğini deneyimlemesi için gerekli çalışmalar yapılmaktadır.

HİZMETLERİMİZ

M.E.B müfredatına uygun okul öncesi Eğitim Proğramı

Deneyimli sınıf öğretmenleri

Çoklu zeka gelişimini destekleyici etkinlikler ve ders proğramları

Yaş ve Gelişim özelliklerine göre sınıflandırma

İlköğretime hazırlık sınıfı

Fen ve Doğa etkinliklerine yönelik gözlem çalışmaları

Algı ve Zeka gelişimini destekleyici materyal ve oyuncaklar

Yaş gruplarına özel matematik dersleri

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik

Bahçe Oyunları

Modern Dans-Halk Oyunları-Bale

Yaratıcı Drama

Müzik Dersi-Perküsyon

Özel Piyano Dersleri

Satranç

Görsel Sanatlar

İngilizce Dersleri

İspanyolca Dersleri

Jimnastik Dersleri

Robotik Kodlama

Doğa Gezileri

Buz Pateni-At Binme

Kültürel ve Sosyal Amaçlı Geziler

Botanik Bahçe

Özel Yüzme Dersleri (Yüzme Havuzumuz Okulumuza ait olup yaz okulunda özel yüzme antrenörü ile ders verilmektedir.)

HEDEFLERİMİZ

Yaparak yaşayarak öğrenen, hoşgörülü ve sevecen, sorumluluk bilinci olan, merak duygusu olan soran sorgulayan, yaratıcı, doğaya ve çevreye karşı duyarlı, neden-sonuç ilişkisi kurabilen, kendini rahat bir şekilde ifade edebilen, okul-aile işbirliğini önemini bilen, milli değerleri bilen ve benimseyen,

Aynı zamanda tüm okul personelinin,velilerinin ve en önemlisi MUTU ÇOCUKLAR ANAOKULUNUN  çocuklarının burada olmaktan sevinç ve mutluluk duyduğu eğitimlerini destekleyen ve farklı projeler geliştiren ve tasarlayan okul olmaktır.

OKULUMUZUN ÖZELLİKLERİ